Aktualitet

8 Marsi Proteste Apo Celebrim?

8 marsi eshte date nderkombetarisht e asociuar me gruan, dhe nje dite dedikuar perpjekjes se saj per permiresimin dhe arritjen e lirive dhe te drejtave. 8 marsi u vendos te konsiderohej si dita nderkombetare e gruas nga Kombet e Bashkuara ne vitin 1975 ,vit ky I shpallur si viti nderkombetar …

Read More »

Rikthehen ankandet e skllevërve…

“800 dinarë … 900, 1.100 … shitur për 1.200 dinarë (njëqind e 800 dollarë)”, dëgjohet zeri i Një burri që shet në ankand, I cili duhet të jetë Nigerian, e më pas vazhdon me fjalët: “është djalë I fortë dhe adapt per të punuer tokën”… Janë pikërisht këto pamjet tronditëse …

Read More »

Vdes modelja 14-vjecarja pasi kishte sfiluar 13 orë me rradhë

Vdekja e modeles 14-vjeçare tronditi botën e modës dhe jo vetëm!Vlada Dzyuba modelja me origjinë Ruse kishte lidhur kontratë me një agjensi Kineze. Duket se vajza vuante nga menegjiti kronik por kontrata nuk ja ka lejuar të ketë sadopak pushim. Modelja kishte sfiluar për 13 orë rrjesht,gjithashtu para sfilates kishte …

Read More »

Lombardia jep alarmin për super ‘Ndotje’

Sot janë marrë masat për të parandaluar bllokimin për qarkullimin e mjeteve që ndotin më shumë ambjentin. Duke filluar nga pluhurat më lehta që janë më të rrezikshme për shëndetin. Ansa jep alarmin për 7 provincat : Milano,Bergamo,Brescia,Cremona,Mantova,Lodi,Monza. Punoi :Simona!

Read More »

Mogli ekziston! Ja vajza Indiane “Mogli” real

Policia Indiane ka gjetur një vajzë afërsisht 8 vjeçe në një nga pyjet Indiane të quajtur Prandesh. Krye-inspektori Indian Suresh Yadav nuk u ka besuar syve kur para syve të tij ka parë një vajzë duke vrapuar nudo nëpër pyll me majmunët e pyllit. Me shumë mundim dhe përpjekje të gjatë …

Read More »