Lajme

8 Marsi Proteste Apo Celebrim?

8 marsi eshte date nderkombetarisht e asociuar me gruan, dhe nje dite dedikuar perpjekjes se saj per permiresimin dhe arritjen e lirive dhe te drejtave. 8 marsi u vendos te konsiderohej si dita nderkombetare e gruas nga Kombet e Bashkuara ne vitin 1975 ,vit ky I shpallur si viti nderkombetar …

Read More »

Sony a7S III, mbërrijnë detajet e para

Sony a7S III do të prezantohet për publikun në muajin Shtator 2018. Ja disa nga specifikimet teknike që mendohet se do të ketë ky apparat fotografikk: Procesori i imazhit 6K dhe codec për të maksimizuar përdorimin e sensorit CMOS me kapacitet 24MP. Rezolucioni i kinemasë 4K (4096 x 2160) njësoj …

Read More »

Self-Confidence by Dr. Ivan Joseph

A great speech who taught us how to love ourselves. How we have to stand more about us. Im the captain of my ship and the master of my fate. This is the moto of Dr.Ivan Joseph. An amazing recognition of beauty in us. So believe more,judge less stay focus …

Read More »

Rita Ora dhe Dua Lipa në armiqësi më shumë se kurrë

Dy këngëtaret me origjinë Shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa duket se janë në luftë me njëra tjetrën.Ora pas koncertit madhështor që mbajti në Kosovë duket që u konfliktua në mënyrë virtuale me Dua Lipën.Kjo e fundit publikoi në rrjetin social instagram një foto ku ironizonte veshjen e Rita Orës.Sipas …

Read More »

Lulet e akullit

Lulet e ftohta formohen në akullin e detit, ku temperaturat janë shumë të ftohta dhe mbizoteron akulli. Lulet e hapura të ujit formohen temperaturat e ujit të cilat arrijë afër 0 ° C . Me formimin dhe rritjen e kripës së akullit shtyhet njëkohësisht përsëri në oqean për shkak të …

Read More »

Panasonic Lumix DC-GF10

Panasonic do të nxjerrë në shitje një aparat të ri i cili quhet:"Lumix GF10 MFT" dhe do të jetë disponibël në treg nga data 1 Shkurt 2018. Panasonic Lumix DC-GF10 do të vijë në tre ngjyra të ndryshme: * E zezë * E bardhë * Portokalli

Read More »

Sapo doli DJI Mavic Air

Sapo ka dalë droni më i ri në qarkullim i cili quhet: “DJI Mavic Air” . Emri i tij u bë publik për herë të parë më 23 Janar 2018. DJI Mavic Air do të shfaqet me një sensor të ri CMOS me 1 / 2.3 inch, me madhësi më të …

Read More »