Teknologji

Sony a7S III, mbërrijnë detajet e para

Sony a7S III do të prezantohet për publikun në muajin Shtator 2018. Ja disa nga specifikimet teknike që mendohet se do të ketë ky apparat fotografikk: Procesori i imazhit 6K dhe codec për të maksimizuar përdorimin e sensorit CMOS me kapacitet 24MP. Rezolucioni i kinemasë 4K (4096 x 2160) njësoj …

Read More »

Panasonic Lumix DC-GF10

Panasonic do të nxjerrë në shitje një aparat të ri i cili quhet:"Lumix GF10 MFT" dhe do të jetë disponibël në treg nga data 1 Shkurt 2018. Panasonic Lumix DC-GF10 do të vijë në tre ngjyra të ndryshme: * E zezë * E bardhë * Portokalli

Read More »

Sapo doli DJI Mavic Air

Sapo ka dalë droni më i ri në qarkullim i cili quhet: “DJI Mavic Air” . Emri i tij u bë publik për herë të parë më 23 Janar 2018. DJI Mavic Air do të shfaqet me një sensor të ri CMOS me 1 / 2.3 inch, me madhësi më të …

Read More »

Doli lentja me e re Sony E 18-135mm f / 3.5-5.6

Kompana Sony njoftoi daljen e Lentes Sony E 18-135mm f / 3.5-5.6 . Çmimi I saj do të jetë $ 598 dhe do të keni mundësi ta porositni online vetëm pas datës 10 Janar 2018. Sony e 18-135mm f 3,5-5,6 është ‘një përshtatje ideale’ për serinë a6000 të kamerave pa …

Read More »

Sony A6700

Sony A6700 pritet të vijë tremujorin e parë të vitit 2018. Ja disa nga specifikimet teknike që mendohet të ketë Sony A6700: Modaliteti me rezolucion të lartë, njësoj sikur edhe Sony A7R III Hapësirë e dyfishtë SD Card Ekran me cilësi prekje më të mirë, Jetëgjatësia e baterisë do të …

Read More »

Canon 135mm vjen pas pak muajsh

Thuhet se kompania Canon do të nxjerrë në treg lenten e re Canon 135mm në gjysmën e parë të vitit 2018. Kjo lente u anonçua për herë të parë në Prill të vitit 1996 por nuk kishte të inkorporuar një sistem IS dhe na ngelet të besojmë se versioni i …

Read More »

Leica Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH

Leica ka anoncuar sot modelin më të ri të lenteve tw quajtur Noctilux-M 75mm f/1.25 ASPH  e cila peshon vetëm new 1kg dhe kushton vetëm 11,900 euro. Vetëm se ka nje problem…asnjë porosi për këtë model nuk mundet të vijë para datës 01.01.2018. “Dizajni optik i modelit Leica Noctilux-M 75 …

Read More »

Canon 850D do të vijë në Shkurt të vitit 2019

Canon 850D vjen në tremujorin e tretë të vitit 2018 gjatë Eventit Photokina. Disa nga specifikimet teknike që mendohet se do të ketë ky aparat fotografik janë: ✓ Sensor DPAF prej 24.1 MP ✓ Video 4K ✓ 45 Pika te Sistemit AF ✓ Procesor imazhi Digic 8 ✓ ISO 51200 …

Read More »

Dalin fotot dhe informacionet e para mbi Canon 1400D

Canon 1400D ose ndryshe Canon T7. Lajmet e fundit që vijnë nga kjo fushë tregojnë se Canon 1400D pritet të dalë së shpejti, shkruan  thenewcamera.com. Detajet më të fundit tregojnë se ky aparat fotografik Canon do të ketë një ekran LCD të pasëm të pa-levizshëm dhe përmasat e ekranit do …

Read More »

Leica sjell surpriza më 22 Nëntor

Në datën 22 Nëntor kompania Leica do të prezantojë dy produktet më të reja të saj, lentja Leica Elmarit-TL 18mm f/2.8 ASPH si edhe aparati fotografik Leica. Ky aparat fotografik do të ketë emrin e koduar “Clooney” (modeli 7323). Emri Leica XY nuk është përfundimtar ndoshta do të ndryshojë deri …

Read More »